Fundamentem dla powstania Fundacji My Space Love Story są trzy wydarzenia:

Pierwsza konferencja My Space Love Story, która odbyła się 23 listopada 2018 roku w Hotelu Sopot z udziałem 5 znamienitych gości – astronautów z różnych stron Europy. W ramach 3 paneli poruszone zostały zagadnienia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości podróży kosmicznych. Jean-Pierre Haigneré, Franz Viehböck, Wiktor Sawinych, Dumitru Prunariu, Reinhold Ewald oraz Mirosław Hermaszewski opowiadali o pasji i poświęceniu dla eksploracji kosmosu, przyszłości ludzkości na innych planetach, a także o współczesnym wkładzie w rozwój nowych technologii. Udział w konferencji był nieodpłatny.

Zjazd European Astronaut Reunion, który odbył się 25-27 kwietnia w Hotelu Sopot. Wśród 12 astronautów udział wzięli m.in. Mirosław Hermaszewski, Reinhold Ewald, Michel Tognini, Jean-Pierre Haigneré. Program zjazdu zakładał prezentację Polski oraz regionu Pomorza zaproszonym gościom, odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, Energa Stadion… na pamiątkę posadzili  parku astronautów w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni.

Cykl spotkanie uczniów z gen. Mirosławem Hermaszewskim w Amerykańskiej Szkoły Podstawowej oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.